Czerwiec 13

„Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Uczniowie czytali  książki na boisku szkolnym. Akcję przeprowadzono wśród uczniów klas IV- VIII Szkoły Podstawowej. Po zakończeniu czytania uczniowie w grupach rysowali na placu szkolnym ilustracje do swoich ulubionych książek. W akcji uczestniczyło 85 uczniów.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Opublikowano 13 czerwca 2019 przez admin in category "Bez kategorii