Maj 20

Wychowanie przez sport i czytanie

Dzieci i uczniowie Zespółu Edukacyjnego w Bojadłach uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo: Cała Polska Czyta Dzieciom organizowanej przez fundację ABCXXI. W tym roku czytanie odbywało się pod hasłem: Wychowanie przez sport i czytanie-Sportowcy czytają dzieciom. Mieliśmy wielką przyjemność zaprosić do szkoły i przedszkola znanych mieszkańców – sportowców, którzy czytali dzieciom książki, opowiadali o swoich pasjach i sukcesach i zachęcali do czynnego spędzania czasu. Zaproszeni goście to pan Edward Dąbrowski, pan Artur Urbański, pan Bogdan Adamowycz, pan Kamil Chałupka . Kolejny raz mogliśmy również liczyć na panów strażaków , w tym roku czytał pan Paweł Trojanowski , który z panem Urbańskim po spotkaniu zapewnili przedszkolakom wspaniałą zabawę i prezentację wozu strażackiego. W grupie przedszkolnej czytała książki pani Magdalena Bosy – logopeda i przewodnicząca Rady Rodziców w przedszkolu pani Joanna Demska – Marczenia. Spotkania były bardzo udane, dzieci były bardzo zainteresowane , chętnie słuchały i uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez zaproszonych gości.

Opublikowano 20 maja 2019 przez admin in category "Bez kategorii