Luty 19

Święta Patrona Szkoły

19 lutego po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły- Mikołaja Kopernika. Od rana rywalizację rozpoczęły klasy I-IV, które prezentowały swoją wiedzę o Patronie, wyklejały portret Kopernika, układały puzzle na czas oraz popisywały się sprawnością fizyczną w konkurencjach sportowych.
Po zaciekłej walce zwyciężyły następujące klasy:
I miejsce- klasa IVb
II miejsce-klasa IVa
III miejsce- klasa III
Uczniowie otrzymali statuetki oraz słodkie pierniki prosto z Torunia:)
Podczas, gdy młodsi koledzy dzielnie walczyli o pierwsze miejsce ich starsi koledzy wraz z wychowawcami:
-przygotowywali piosenkę o Koperniku,
-rysowali kolorową karykaturę Patrona.
-pisali sprawozdanie z oglądanego przez siebie  filmu o Koperniku.
Stworzone przez siebie dzieła zaprezentowali w sali gimnastycznej otrzymując zasłużone noty od jury, wykazali się wiedzą o Patronie, sprawnością manualną oraz fizyczną podczas konkurencji sportowych.
Śmiechu było co niemiara.Ostatecznie w kategorii klas V-VIII i III Gimnazjum po dogrywce zwyciężyli:
I miejsce-klasa Vb
II miejsce- klasa Va
III miejsce- klasa IIIb
Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok 🙂

Opublikowano 19 lutego 2019 przez admin in category "Bez kategorii